شینیون چیست؟

شینیون (Chignon) یک واژه فرانسوی به معنی موی پرپشت یا گیسو است و در ایران به حالت دادن و بستن مدل دار مو با استفاده از ابزار های شینیون نظیر گیره، سنجاق و حالت دهنده های مو، شینیون گفته می شود. این مدل یکی از رایج ترین روش های آرایش مو به حساب می آید و در اکثر آرایشگاه های ایران این مدل برای پیرایش موهای عروس، مجالس، دخترانه و … به کار می رود. در ادامه این مقاله از گیس بانو، به بررسی کامل شینیون مو میپردازیم.

انواع شینیون

مدل شینیون مو بلند

شینیون مو های بلند

افراد دارای مو های بلند از قبیل افرادی هستند که علاقمند به شینیون مدل مو های خود هستند، تا با بستن و مدل دار کردن آن، شکل ظاهری زیبا تری به مو های سر خود بدهند و در  مجالس بدرخشند. در ادامه به معرفی بهترین مدل موهای بلند شینیون دار اشاره می کنیم.

مدل شینیون مو کوتاه

شینیون مو کوتاه

بسیاری از خانم هایی که مو های کوتاهی دارند تصور می کنند که نمی توانند به مو های خود مدل مخصوصی بدهند و این عمل را امکان پذیر نمی دانند، اما اگر کمی خلاقیت خود یا آرایشگر داشته باشند، می توانند بهترین مدل شینیون مو کوتاه را داشته باشند. در ادامه به معرفی بهترین آن میپردازیم.

مدل شینیون فر

شینیون مو های فر و مجعد

خانم هایی که مدل مو های فر و مجعد دارند، غالبا با مشکلات فراوانی برای حالت دهی و زیبا سازی مو های خود نسبت به خانم هایی با مدل موهای صاف دارند و احساس می کنند که مدل موی خاصی بویژه به صورت شینیون برای آنها وجود ندارد. در لینک زیر به معرفی بهترین مدل شینیون مو فر پرداخته ایم.

مدل های شینیون

مدل شینیون باز

باز

از پرطرفدارترین مدل مو های زیر شاخه سبک اروپایی، مدل شینیون به صورت باز است که در این حالت مو ها به صورت آزادانه در پشت گردن میوفتند و مناسب افراد با موهای بلند می باشد. از مدل باز می توان در دورهمی ها، مجالس و عروسی ها استفاده کرد.

جدیدترین مدل شینیون بسته

بسته

یکی دیگر از سبک های پرطرفدار برای این نوع مدل مو، مدل بسته آن می باشد که در آن مو ها به صورت کامل با گیره یا کلیپس بسته می شود و مانند حالت باز موها حالت آزادانه ندارند. این مدل مو بیشتر مناسب افرادی با موهای کوتاه و مجعد می باشد.

جدیدترین مدل شینیون باز و بسته

باز و بسته

این مدل مو از ترکیب دو مدل باز و بسته حاصل می شود که این ترکیب پرطرفدار می تواند، جلوه بسیار زیبایی به موهای شما در حالت های مختلف بدهد. این مدل مو مناسب تمامی افراد می باشد و می توانند در تمامی مجالس تولد، دورهمی، عروسی و نامزدی استفاده کنند.

شینیون ساده و شیک

ساده

در این سبک از انواع مدل های شینیون، موها به حالت طبیعی خود هستند و از هیچگونه حالتی بر خوردار نیستند و با استفاده از یک کش به شکل گوجه ای یا دم اسبی بر روی سر ایجاد می شود. از این مدل در مجالس ساده و دورهمی های خودمانی هم می توان استفاده کرد.

مدل شینیون با پروتز گرد

پروتز

در مدل پروتز، از پروتز های گرد برای ساخت مدل شینیون استفاده می شود. به صورتی که با قرار دادن پروتز در مرکز سر، موها را به دور آن میپیچند و به وسیله حالت دهندها آن را فرم و تثیبت می کنند و پس از آن با گیره و سنجاق نگه می دارند.

مدل شینیون خطی جدید

خطی

مدل مو شینیون خطی با انتخاب یک قسمت از مو از پیشانی تا پس سر شروع می شود و آن را از باقی نقاط بالاتر میبندند و در انتها با گیر و اسپری مو آن را نگهداری و میبندند، این حرکت با فاصله معین بر روی سایر نقاط براساس شکل ظاهری انجام می شود. 

مدل شینیون دم اسبی

دم اسبی

مدل مو شینیون دم اسبی یکی از ترند های روز است و هیچگاه قدیمی نمی شود، این گونه مدل مو ها در سه ناحیه وسط سر نزدیک به جلو سر ، وسط سر نزدیک به پشت سر و پایین سر بسته می شود، نرکیب این مدل با انواع بافت، پروتز و مدل های دیگر جذابیت دو چندانی دارد.

مدل شینیون بافت مجلسی

بافت

یکی از مدل مو های پرکاربرد در میان آرایشگران و سالن داران مدل شینیون مو به صورت بافت است که در آن مو های سر در نقاط مختلف به صورت بافت بسته می شود. یکی از بافت های پرطرفدار، بافت تیغ ماهی است که بیشتر در مجالس، دورهمی، تولد و عروسی استفاده می شود

مدل شینیون اروپایی جدید

اروپایی

یکی از پرطرفدارترین مدل ها برای عروس، مدل شینیون اروپایی است. این مدل مو به دلیل شباهت به مدل مو های ملکه های اروپایی، به مدل شینیون اروپایی معروف است. این مدل مو اغلب موارد در بین عروس ها برای مجلس عروسی یا نامزدی استفاده میشود.

انواع شینیون فرانسوی

فرانسوی

از دیگر مدل های معروف که متعلق به منطقه خاصی است، می توان به شینیون مو فرانسوی اشاره کرد. این مدل به دلیل داشتن حالت ساده و کلاسیک خود در بین آرایشگران بسیار معروف است و برای نامزدی، تولد ها و مجالس ساده پیشنهاد می شود.

شینیون مو عربی

عربی

مدل مو عربی بیشتر تلفیقی از مدل بافت و دم اسبی یا ساده و بافت و بافت و باز و بسته تشکیل می شود و با ترکیب این نوع مو با آرایش صورت خلیجی و عربی، می تواند جلوه بیشتری در مدل شینیون عربی داشته باشد. از این مدل در اغلب موارد در عروسی ها و مجالس عقد استفاده میشود.

شینیون مو رومی

رومی

مدل مو رومی بیشتر منسوب به ملکه های رومی است چرا که مو را به صورت بسته مدل دار شده و در دور آن یک دور بافت ریز بسته می شود با تاج یا تل و تزئین می شود. شینیون مو رومی در اکثر مجالس رسمی به افراد به خصوص افراد با موهای بلند پیشنهاد می شود

مدل شینیون حرارتی جدید

حرارتی

شینیون حرارتی را می توان یک تکنیک توسط آرایشگر ها برشمرد، این مدل مو براساس ابزار های حرارتی مانند سشوار، اتومو و برس براشینگ ایجاد می شود و در آن استفاده از وسایل نگهداری مو مانند گیره و سنجاق به حداقل خود می رسد. از این روش بیشتر برای کاغذی کردن مو استفاده می شود.

شینیون مواج

مواج

در روش شینیون مواج، شما با استفاده از یک فر کننده مو و اسپری مو می توانید موهای خود را به حالت مواج درآورده و از شینیون در حالت مواج لذت ببرید، این روش هم مانند روش حرارتی، میزان استفاده از وسایل نگهدارنده مو مانند سنجاق، گیره و کلیپس را به حداقل خود میرسانند.

شینیون مو کلاسیک

کلاسیک

مدل موی کلاسیک جزوی از مدل موهای باز است و مناسب افرادی می باشد که دوست دارند موهایشان در صورت سادگی دارای مدلی خاص و جلوه گر باشند. از مدل شینیون کلاسیک بیشتر می توان در دورهمی ها، تولد ها و مراسم نامزدی و عقد استفاده کرد.

مدل شینیون باز و نیمه باز

باز و نیمه باز

مدل موی باز و نیمه باز دقیقا مشابه با مدل مو باز و بسته است با این تفاوت که در شینیون باز و نیمه باز، مو ها در حالت نیمه باز آزادانه تر بوده و شکل بسته ای به خود ندارند. این مدل مناسب افرادی با موهای بلند و فر بوده که بتوانند از آن در مراسمات خصوصی، دورهمی ها و مجالس عروسی استفاده کنند.

کاربرد شینیون

مدل شینیون دخترانه

یکی از مدل های پرکاربرد و جذاب شینیون، شینیون مدل دخترانه است که از آن می توانید در مجالس عروسی، تولد و دورهمی ها استفاده کنید. این مدل مو جذاب بیشتر در بین دختران و خانم هایی با محدوده سنی 4 تا 25 سال بسیار رواج دارد و مدل های مختلف آن مانند شینیون دخترانه ساده، باز، بسته، دم اسبی، با تاج، بچگانه و اروپایی استفاده می کنند. اینگونه مدل مو های برای افرادی با موهای بلند، کوتاه و فر قابل استفاده است و جلوه ای بسیار زیبا به مو های شما می دهد. در ادامه به معرفی بهترین مدل مو شینیون دخترانه میپردازیم.

مدل مو شینیون دخترانه
مدل شینیون عروس

عروس

یکی از رایج ترین مدل مو های عروس، که اکثر سالن داران و آرایشگران زنانه از آن برای آرایش مو عروس خود استفاده می کنند. میکاپ و شینیون عروس می باشد. این مدل مو پرطرفدار در بین آرایشگران در اغلب موارد به صورت شینیون عروس با تور، بافت، ساده، تاج دار، اروپایی، فرانسوی، ترکی، عربی و … انجام می شود و قابلیت این را دارد که بر روی تمامی انواع مو عروس از بلند تا کوتاه و فر و مجعد پیاده سازی شود.

ما در فروشگاه تخصصی آرایشی و بهداشتی گیس بانو به صورت کاملا اختصاصی درباره جدیدترین مدل شینیون عروس در مقاله ای جدا به صورت کامل توضیح دادیم و بهترین های آن را براساس مدل معرفی کردیم.

لوازم حرارتی برای شینیون مو

ابزارهای شینیون

حرفه ای

ابزار ساده

حرارتی

نکاتی قبل از شینیون مو 

  • اگر شما یک شینیون کار یا کسی هستید که میخواهید شینیون مو انجام بدهید حتما بخاطر داشته باشید که ابزار های شینیون شما باید به صورت کامل در دسترس باشد، از ابزار های مهم شینیون می توان به سشوار، برس براشینگ، کرم و تافت مو و انواع مختلف سنجاق ها اشاره کرد.
  • به هنگام شینیون مو حتما از مواد درجه یک و اصل استفاده کنید و به هر آرایشگاهی مو های خود را برای شینیون نسپارید.
  • قبل از شینیون مو ها حتما موها را به خوبی بشویید تا هرگونه چربی یا خشکی مو از بین برود و مواد شینیون بتوانند به صورت کامل کار خود را انجام بدهند.
  • به هنگام استفاده از وسایل حرارتی نظیر سشوار و اتو مو توجه داشته باشید که درجه حرارت آن ها نباید به حدی باشد که به موهای کاربر آسیب بزند و باعث سوختن پوست سر یا ساقه های مو شود.

حالت دهنده شینیون مو

هزینه شینیون مو و لوازم مورد نیاز

قیمت انواع مدل های شینیون مو براساس مدل آن، جنس مو، میزان مواد مصرفی، استفاده از رنگ مو، حق اجرت آرایشگری تعیین می شود. اما به دلیل نوسانات بازار ارز و قیمت انواع ابزار شینیون، نمی توان برای آن قیمت معین مشخص کرد. 

اگر علاقمند به استعلام قیمت انواع مدل های شینیون مو و ابزار های مصرفی در آن هستید با ما در لینک زیر همراه باشید.

نکاتی که در هنگام باز کردن شینیون مو بهتر است رعایت کنید.

به هنگام باز کردن شینیون باید به مواردی که در زیر آن ها را بیان می کنیم باید دقت کنید تا از آسیب به مو خود جلوگیری کنید.

  1. پس از پایان مراسم خود در هنگام جداسازی سنجاق ها دقت کنید که موهایتان کنده نشود و آنها را به آرامی خود یا به کمک دیگران از سر جدا کنید و به هیچ عنوان با موهای شینیون شده به رختخواب نروید.
  2. حتما سعی کنید پس از پایان مراسم، موهای خود را با شامپو مخصوص شستشو دهید، چرا که در اغلب موارد در خصوص شینیون موها از تافت، کرم مو یا پودر های حجم دهنده استفاده می شود که زیاد ماندن آن ها بر روی سر موجب می شود که به فولیکول های مو یا ساقه آن ها آسیب بزند.
  3. اگر موهای شما به صورت حالت پوش شده مدل داده شده است، بهتر است از یک شانه دندانه درشت برای باز کردن آن ها به همراه روغن مو یا نرم کننده طبیعی استفاده شود، تا گره های آن به آسانی و سرعت باز شود.
  4. به یاد داشته باشید که به هنگام شینیون مو، در صورت دارا بودن مویی با آسیپ پذیری بالا و ضعیف، حتما به آرایشگر یا شینیون کار خود بگویید که از درجه حرارت کمتری در وسایل حرارتی نظیر سشوار، اتو مو یا بابلیس استفاده کند و همراه آن از سرم دوفاز هم نیز استفاده کند.

ابزار های شینیون مو

شینیون مو

سوالات متداول شینیون مو

به بستن و حالت دادن مو سر به وسیله انواع گیره، سنجاق، کش و انواع حالت دهنده ها نظیر اسپری مو و ژل، شینیون می گویند.

هزینه انواع شینیون مو براساس میزان مواد مصرفی، حق اجرت آرایشگر، جنس و مدل مو تعیین می شود و نمی توان برای آن قیمت مشخص تعیین کرد زیرا در هر سالن زیبایی این قیمت فرق دارد.

شینیون بر اساس مدل و جنس مو انواع مختلف دارد، از محبوبترین مدل های آن می توان به باز، بسته، ساده، خطی، اروپایی، فرانسوی، دم اسبی و باز و بسته اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *